Kedves liberális csőcselék! Lehet kezdeni félni! FÖLDRENGÉSSEL FELÉRŐ ÚJ PÉNZÜGYI RENDSZER – A DOLLÁRNAK VÉGE?

2015.10.08 15:38

Földrengéssel felérő új pénzügyi rendszert hoznak létre a dollár rovására a BRICS-országok !

A nyugati média által szokásos módon elhallgatott,  Brazíliában Fortaleza-ban megtartott BRICS-konferencia földrengésszerű váltást hozott (vagy majd fog hozni) a világ pénzügyi rendszerébe. Aláírtak egy 100 milliárd dolláros keretegyezményt az IMF ellensúlyozására. Egy új pénznemben lesz a kölcsön folyósítása, nem dollárban, és létre hoznak egy saját hitelminősítőt is. 
Jelentősége ennek körülbelül olyan nagy, mint a múlt században Bretton Woods volt, mely akkor a dollár hegemóniáját teremtette meg. Most annak a rendszernek lesz vége ! 

Amíg mindenki a focival volt elfoglalva és a hírek is csak a maláj gép lelövéséről szólnak, netán megemlítik, hogy Putyin gépe lehetett a célpont, mely elnöki különgép éppen hazafelé tartott Brazíliából. De honnan is ? Amiről nem beszélnek….. Pont erről a BRICS-csúcstalálkozóról..
Számos szakértő szerint a BRICS brazíliai csúcstalálkozója a jelenkori geopolitika szerkezetében végbemenő változások illusztrációja lett. A trend minden szférában megfigyelhető. Mi több, rohamosan veszti aktualitását a „pax americana” képlete, amelyet Washington az utóbbi néhány évtized során igyekezett ráerőltetni a világra.
BRICS : Brazília, Oroszország, India, Kína, Dél-Afrika

70 évvel ezelőtt Bretton Woods-ban (New Hampshire) egy konferencia létrehozta azt a pénzügyi rendszert, mely a mai napig fenn állt és melyben Washington létrehozta a Nemzetközi Valutaalapot (IMF) és a Világbankot, egy új globalizációs korszak hajnalán felruházva és erős hatalmat adva az Egyesült Államoknak azzal, hogy mindennek a központjában az az amerikai dollár állhasson, mely a világ tartalékvalutájává vált.

A globális dollár-központúságból jócskán profitált az USA, különösen az elmúlt években, amikor is a kormány költekezése kikerült mindenféle kontroll alól és gyakorlatilag csillagászati adósságával teljes diszharmóniában még mindig számolatlanul nyomtatja a papírfecniket, aminek értéke zéró…. (és mint tudjuk a pénzkibocsátás joga is 1913 óta már magánkézben, a FED-et birtokló családok privát bankkartelljének kezében van). 
Google: "Pénz, mint adósság" V. "Adósságalapú pénz" – ha valaki netán még azon milliók közé tartozik, akiknek fogalmuk sincs a modern-kori rabszolgaság egyik kulcs eleméről……..

Amerika évekig visszaélt ezzel a pénzügyi helyzettel. Gyakorlatilag egy ún. “pork barrel politics”, amit folyatott, azaz ledózerolt erővel mindenkit miközben "más emberek és országok pénzét költötte el". Az elképesztő privilégium, mely a dollár árfolyamának dominanciáját meghatározta, tette lehetővé, hogy a világ polgárainak pénzét elszedve, bezsebelve fenntartsák az őrült amerikai költekezést és fenntartsák az amerikai kormány-gépezetet. 
A szabad piac lett a legerőteljesebb gazdasági mozgatórugó (mely mára egyenlővé vált a szabad rablással) és tette lehetővé, hogy egy teljesen beteg rendszer fejlődjön ki olyan globális következményekkel a Föld többi országára nézve, amire az egyoldalú haszonélvezők "magasról tettek", hiszen minden előnyét élvezték.
MOSTANÁIG ! ENNEK VÉGE ! A DOLLÁR VÉGE ?

Az amerikai dollár dominanciája veszélybe került. Egyrészt az USA túljátszotta szabályozó pozícióját és szerepét azzal, hogy szankciókat vezetett be más külföldi bankok ellen. Tudni kell, hogy a dollár tranzakciók minden esetben az USA-n keresztül kell, hogy áthaladjanak. Másrészt akárhogy is nézzük a legnagyobb fenyegetés és tény a keleti gazdasági hatalom felemelkedése, mely a Nyugatot és az eddigi dominanciát is fenyegeti mára. A 80-as évekhez képest az USA gazdasága, mely a világ kereskedelmének 1/3-át tette ki, mára már csak 18% Csak Kína önmagában már 15 %-ot tesz ki és folyamatosan emelkedik. 

A gazdasági válságban nyögdécselő Európai Unió, mely állandó megregulázáson töri a fejét az IMF és Világbank nyomására sehová nem jut és hibát hibára halmozva hanyatlik Dél-Európában Görögországtól Spanyolországon át Portugáliáig. 
Milliókat bocsát el a munkahelyéről IMF-nyomásra, 55 % -os munkanélküliséggel küszködik pályakezdők esetében és sorolhatnánk . 
Eközben a nyugati dominancián kívül eső nemzetek egymással kötnek nagyobbnál-nagyobb kereskedelmi megállapodásokat….. Elég csak a grandiózus Orosz-Kínai gázmegállapodásra gondolni…. 
Nos, jelenleg ez az Unió próbálja szankciókkal fenyegetni a felnövekvő Oroszországot, melytől gazdaságilag is függ. Ha valaki kívülről nézi az egészet, azt gondolná ez felér egy öngyilkossággal és idióták gyülekezete az egész bagázs ! Nos sajnos az is, vagyis ennél sokkal rosszabb a helyzet …..

Az Eurázsiai Gazdasági Unió létrehozása is nagyban csökkenti a dollárhoz való kötődést a nemzetközi kereskedelemben. Még a legkisebb elhajlás is a dollár, mint globális fizetőeszköz használatától drasztikus következményekkel jár az USA gazdaságára nézve. A globalizáció következő fázisa már a "peremen lévő" piacokat is egyre erősebbé teszi azáltal, hogy egyáltalán nem kell és nem is kötődnek már a nyugati hegemóniához azért, hogy állampolgáraik jólétét növeljék. Messze nem. 

Az 1944-es Bretton Woods megállapodásról a korabeli média és hírforrások a világháború zűrzavarában tudomást sem vettek… A múlt héten megkötött globális kereskedelmi megállapodásról – mely Washingtontól területig is élesen elhatárolódva zajlott – újra alig számolt be a mai média. 

Az új pénzügyi rendszer kulcsmomentuma : 
FORTALEZA – Új Fejlesztési Bank

Az IMF-et kiváltó tervezett új "versenyző" Brazília Fortaleza nevű városában született meg hivatalosan. Egykor majd a Fortaleza-ban rendezett BRICS országok konferenciája ugyanolyan ismertté válik, mint ma a Bretton Woods-megállapodás. A PÉNZÜGYI RENDSZER KULCSMOMENTUMA a 21. században !