Sors Tamás világcsúccsal paralimpiai bajnok!

2012.08.30 21:13

Sors Tamás paralimpiai bajnok lett az S9-es kategória 100 méteres pillangóúszásában, a londoni paralimpia csütörtöki versenynapján.

Két magyar fiatalember jutott a 100 méteres pillangóúszás döntőjébe S9-es kategóriában. A szám címvédője Sors Tamás a négyes, míg Tóth Tamás a hetes pályán úszhatott.

Az előfutam során világcsúcsot úszó Sors Tamás tovább javította a rekordot az esti döntőben, immár 59.54 a hivatalos világrekord, ami mellé begyűjtötte Peking után második paralimpiai aranyát. Rajta kívül csak az ausztrál Matthew Codrey tudott egy perc alá úszni, az ő időeredménye 59.91 lett, míg a harmadik helyen az olasz Frederico Morlacchi ért célba 1:00.77-es idővel.

A mezőny másik magyarja, a 20 esztendős Tóth Tamás a hetedik helyen végzett, időeredménye 1:03.07.